FAQ

1. Jakie farby są używane do malowania ścian?

Zależy to od miejsca, w którym powstaje obraz. Na przykład do murali, które tworzone są na elewacjach (najlepiej ocieplonych, gdzie zewnętrzną warstwą jest tynk elewacyjny) stosujemy farby fasadowe oraz spraye. Są one trwałe i odporne na czynniki atmosferyczne. Natomiast grafiki w pomieszczeniach powstają przy użyciu wodnych farb emulsyjnych. Są bezpieczne w użyciu oraz uniwersalne, gdyż można je stosować na dowolnych powierzchniach.

2. Co wpływa na wysokość ceny?

Czynniki, które wpływają na cenę projektu, to przede wszystkim poziom skomplikowania malowidła (czyli ilość detali), wielkość i typ powierzchni, na jakiej będzie ono umieszczone i jej dostępność, rodzaj wykorzystywanych technik i farb lub tynków dekoracyjnych. Jak widać zależy to od wielu kwestii, więc każdy projekt to indywidualna ustalana cena, która jest przeze mnie podawana wraz z kosztami materiałów.

3. Jak należy przygotować ścianę do malowania artystycznego?

Przede wszystkim ściana powinna zostać wyszlifowana, tak aby gipsowa powierzchnia stała się całkowicie gładka. Następnie przychodzi czas na dokładne i solidne zagruntowanie ściany poprzez naniesienie farby podkładowej. Ostatnia część to dwukrotne pomalowanie ściany kolorem bazowym, który ustalam wspólnie z klientem. Do malowania artystycznego najlepiej nadają się jasne podłoża, na przykład białe lub écru.

4. Jak pomalować pokój dziecka?

Odpowiedź jest prosta – jak tylko ono sobie wymarzy! Czy to scena z ulubionej bajki lub oryginalny projekt dziecka lub rodziców, zadbam o to, by sprostać oczekiwaniom klienta. Projekty skierowane do najmłodszych są oczywiście zazwyczaj radosne i kolorowe, pełne intrygujących szczegółów i magii. Pokoje starszych pociech projektuję zgodnie z ich zainteresowaniami – herb ulubionego klubu piłkarskiego lub główny motyw ukochanej książki nie stanowią żadnego problemu. Oczywiście w pokojach dziecięcych wykorzystujemy nietoksyczne farby wodne, by nie narażać najmłodszych na różne nieprzyjemności.

5. Jak wykorzystać tynki dekoracyjne w domu?

Najlepiej wykorzystać je jako oryginalną ozdobę, która nada intrygującą fakturę ścianom. Dodatkowo są one wyjątkowo odporne na uszkodzenia, pozostaną więc atrakcyjne wizualnie przez długi czas. W swoich pracach wykorzystuję ogólnodostępne materiały, ale nanoszę je w sposób opracowany przeze mnie. To doskonała opcja dla osób, które lubią się wyróżniać i chcą mieć w domu niepowtarzalną dekorację, której nie zobaczą nigdzie indziej.

6. Jak efektownie wykończyć ściany?

Właśnie za pomocą artystycznego malunku! Z pomocą tynków dekoracyjnych i farb można wyczarować na nich niezwykłe rzeczy, na przykład zaprojektować wzór na zasadzie tapety. Wybierając farby dekoracyjne zawsze kieruję się tym, by idealnie pasowały one do danego wnętrza i osobowości jego właścicieli. Obecnie na rynku jest ich naprawdę ogromny wybór (między innymi matowe lub z połyskiem), dzięki czemu można tworzyć oryginalne kompozycje i nadać pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

© 2019 SztukWizja.pl

Sylwester Łaskawski ul. Słowackiego 3/9 38-200 Jasło, woj. podkarpackie
Tel.:+48 604 223 452, E-mail: info@sztukwizja.pl NIP: 6852131316